KOBİ’lerde etkin satınalma yönetimi nasıl olmalı? – CPO TURKİYE

KOBİ’lerde etkin satınalma yönetimi nasıl olmalı?

Küreselleşme ile birlikte bilgi ekonomisine dayalı rekabet olgusu ve hızla değişen pazar koşulları KOBİ’leri yeniden yapılanmaya zorluyor. Yüksek kaliteli, düşük maliyetli ve piyasaya hızla sunulan hizmet ya da ürünler ortaya koyan yenilikçi satınalma modelleri KOBİ’ler için inanılmaz fırsatlar sunuyor. KOBİ’lerin ekonomiye daha derinlemesine katılması ile birlikte pazar şartlarında iyileştirme ve hareketlilik de sağlanmış oluyor.
Satış ve operasyondan stratejik planlamaya, talep ve sipariş yönetiminden üretime, stok ve depo yönetiminden lojistik sürecine kadar tedarik zincirini düzenleyen yenilikçi satınalma uygulamaları CPO Türkiye’de masaya yatırılacak. Türkiye’nin lokomotif firmalarının CEO-CPO yöneticilerini bir araya getiren CPO Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi’nin ikincisi 24-26 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. TOBB iş birliği ve desteği ile daha da güçlenen CPO Türkiye, tüm satınalma ve tedarik yöneticilerini fiziki ve online modelden oluşan hibrit bir etkinlikte buluşturacak.
A’dan Z’ye satınalma yönetimi ve uygulamaları, hedef odaklı etkin satınalma, risk yönetimi, maksimum tedarikçi performansı, yüksek kazanım için satınalma stratejileri gibi konuların ele alınacağı CPO Türkiye’de satınalma yönetiminin nasıl olması gerektiği konuşulacak.
TOBB işbirliği ile KOBİ’ler ve satınalma üzerine vaka bazlı toplantıların da gerçekleşeceği CPO Türkiye’nin dijital fuar alanında ayrıca firmalar yeni nesil dijital fuar alanında markalarını konumlandırabilecek ve dijital B2B görüşmeler yapabilecek.
TOBB iş birliği ve desteği ile TÜSMOD ve EKSPOTURK tarafından düzenlenen Zirve’yi Türkiye’nin alanında lokomotif firma ve markalarından CEO ve CPO seviyesinde üst düzey yöneticilerin yanı sıra yurt içi ve dışından satınalmacılar ile binlerce KOBİ, yan sanayi, hizmet sektörü ve tedarikçinin izlemesi hedefleniyor.

Önceki CPO Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi nasıl geçti?
“Sürdürülebilir Ekonomik Gelişimde Yerli ve Milli Olmanın Önemi” temasıyla düzenlenen CPO Türkiye, alanında uzman 25 konuşmacısı ile satınalma ve tedarik yönetimi trendleri ve gelecek vizyonu hakkında izleyicilerine yeni bilgiler sunarak doyurucu bir etkinlik deneyimi yaşattı.
İTO iş birliği ile TÜSMOD ve EKSPOTURK tarafından düzenlenen CPO Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi, 6 ülkeden 1000’in üzerinde yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçisi, 25 standlı firması ile dopdolu bir dijital fuar ve etkinlik deneyimi yaşattı. Etkinlik süresince 72 B2B görüşmesi ile satınalma ve tedarik firmalarının yetkililerini bir araya getiren CPO Türkiye, doğru alıcılarla doğru tedarikçileri buluşturarak başarılı iş birliklerine sahne oldu.

CPO Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi raporu için tıklayın.

İlgili Yazılar

CPO Kariyer Hikayeleri

Sektör duayenlerinin tecrübelerini aktardığı kariyer hikayeleri bu mesleğe gönül vermiş her meslektaşımız için ilham kaynağı olacak, farklı bir vizyon kazandıracaktır. CPO Türkiye, satınalma ve tedarik

Devamını oku »

Global CPO Olmak

Dinamik satın alma planlarına yönelmek ve doğru üretim planını yapmak nasıl mümkün olur? Stok kontrolü neder önemli? Gereksiz stokların finansal karşılığı ne? Stok fazlası kriz

Devamını oku »

Dijital Dönüşüm ve Getiri Analizi

işletmelerin süreçlerinde, iş modellerinde, müşteri ilişkilerinde ve tüm örgütsel işleyiş ve yapılarında yıkıcı değişikliklere yol açan dijital dönüşüm süreci büyük oranda başarı gösterdiğinde işletmelere yüksek

Devamını oku »
Shopping Basket
X
X