Hüryılmaz: “Meslektaşlarımız ve üreticilerimiz TÜSMOD Emtia Fiyat Endeksi’ni referans alıyor” – CPO TURKİYE

Hüryılmaz: “Meslektaşlarımız ve üreticilerimiz TÜSMOD Emtia Fiyat Endeksi’ni referans alıyor”

Üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların satınalma maliyetlerindeki değişimi takip etmelerini kolaylaştıran TÜSMOD Emtia Fiyat Endeksi, satınalmacıların işlerini hayli kolaylaştırıyor.  TÜSMOD Emtia fiyat endeksinin meslektaşlarıve üreticiler arasında referans alınan bir veri olarak her geçen gün daha fazla kullanıldığını belirten TÜSMOD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Hüryılmaz’a TÜSMOD Emtia Fiyat Endeksi’ni sorduk.

TÜSMOD Emtia nedir, firmalar neden takip etmeli?
TÜSMOD Emtia Fiyat Endeksi, üretim ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların satınalma maliyetlerinin değişimini, başka bir deyişle firmaların satınalma enflasyonunu ölçen bir göstergedir. Firmaların satınalma ve tedarik birimleri, TÜSMOD Emtia Fiyat Endeksi ile piyasadaki emtiaların fiyat değişimlerini izleyerek, kendi fiyatları ile karşılaştırma yapabilirler. Ayrıca, tedarikçilerinden gelen artış taleplerini doğrulayabilirler ve/veya tedarikçilerine uygulayacakları indirim oranlarını belirleyebilirler.

TÜSMOD Emtia fiyatlandırmalarında güvenilirlik nasıl sağlanıyor?
TÜSMOD Emtia fiyat endeksi emtia borsa verileri, güvenilir kurumların verilerini ve piyasa verilerini izleyerek oluşturulan güvenilir ve piyasadaki değişimi doğru olarak yansıtan bir endekstir.

CPO Türkiye, TUSMOD Emtia Global Emtia olma Yolunda başlıklı çalıştay ile neyi hedefliyor, CPO Türkiye etkinliği ve bu çalıştay ile ilgili bizlere neler söyleyeceksiniz?
TÜSMOD Emtia fiyat endeksini global hale getirmeyi hedefliyoruz. Buradaki amacımız, yurtdışındaki satınalma ve tedarik yöneticilerinin, Türkiye’deki tedarikçilerinin maliyetlerini takip edebileceği şeffaf ve doğru bir kaynak oluşturmak. Bu sayede, Türkiye’deki üreticilerimiz yurtdışına satış yaparken daha şeffaf ve güvenilir bir fiyatlama sistemi kurabilecekler. Ayrıca, fiyat artışlarını TÜSMOD Emtia fiyat endeksine refere ederek, müşterilerine karşı daha ikna edici olacaklar.

Eklemek istedikleriniz
TÜSMOD Emtia fiyat endeksi, meslektaşlarımız ve üreticilerimiz arasında referans alınan bir veri olarak her geçen gün daha fazla kullanılıyor. Bu sayede, daha şeffaf ve güvenilir bir ortam oluşturularak, uzun vadeli ve karşılıklı yarara dayalı ilişkiler kuruluyor ve bu ilişkiler sürdürülebilir hale getiriliyor.

İlgili Yazılar

CPO Kariyer Hikayeleri

Sektör duayenlerinin tecrübelerini aktardığı kariyer hikayeleri bu mesleğe gönül vermiş her meslektaşımız için ilham kaynağı olacak, farklı bir vizyon kazandıracaktır. CPO Türkiye, satınalma ve tedarik

Devamını oku »

Global CPO Olmak

Dinamik satın alma planlarına yönelmek ve doğru üretim planını yapmak nasıl mümkün olur? Stok kontrolü neder önemli? Gereksiz stokların finansal karşılığı ne? Stok fazlası kriz

Devamını oku »

Dijital Dönüşüm ve Getiri Analizi

işletmelerin süreçlerinde, iş modellerinde, müşteri ilişkilerinde ve tüm örgütsel işleyiş ve yapılarında yıkıcı değişikliklere yol açan dijital dönüşüm süreci büyük oranda başarı gösterdiğinde işletmelere yüksek

Devamını oku »
Shopping Basket
X
X