CPO Türkiye, dijital konferanslarla iş dünyasının nabzını tutuyor – CPO TURKİYE

CPO Türkiye, dijital konferanslarla iş dünyasının nabzını tutuyor

  • COVID-19 Sonrası Sürdürülebilir Ekonomik Gelişimde Yerli ve Milli Olmanın Önemi
  • COVID-19 Sonrası Ekonominin Geleceği
  • Yeni Normalde Lokomotif Sektörlerin Yerli ve Millileşmedeki Öncü Rolü

TÜSMOD – CPO Türkiye kapsamında yapılan dijital konferahslar, iş dünyasından CEO, CPO ve tedarik yöneticilerinden oluşan her biri 700’ü aşkın katılımcı sayısı ile hayli ilgi gördü. CPO Türkiye, yepyeni dijital konferanslarla iş dünyasının nabzını tutmaya devam edecek. 

COVID-19 Sonrası Sürdürülebilir Ekonomik Gelişimde Yerli ve Milli Olmanın Önemi

TÜSMOD – CPO Türkiye kapsamında gerçekleşen “COVID-19 Sonrası Sürdürülebilir Ekonomik Gelişimde Yerli ve Milli Olmanın Önemi” konulu dijital konferansta ana konuşmacı olarak Dr. Şeref Oğuz yer aldı.

COVID-19 virüsünün ekonomik sıkıntısının sanıldığı kadar hızlı geçmeyeceğini ifade eden Dünya Gazetesi Yazarı Dr. Şeref Oğuz, geçmiş normale dönülmeyeceği ve yeni bir normal olacağını ifade etti. Dünyanın yüzde 1’lik nüfusunun gelirin yarısını elinde tuttuğundan ve gelir dağılımının bozulduğundan bahseden Oğuz, “Dünyanın bir yılda 84 trilyon dolar milli gelir üretilirken günde 15-20 trilyon dolarlık nakit çevrildiği ve sentetik finansal oyunlarla kazanılırken insanların birbirini yediğini bir süreçte Coronavirüs geldi” diye konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=ik30f3JmP4w

 

COVID-19 Sonrası Ekonominin Geleceği

TÜSMOD – CPO Türkiye kapsamında gerçekleşen “COVID-19 Sonrası Ekonominin Geleceği” konulu dijital konferansta ana konuşmacı olarak TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin yer aldı. 

 TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin, ekonomi aktörlerinin bütünü açısından tasarruf açığı ve cari açık ile yaşamanın öğrenildiğini ve COVID-19 sürecinde de bunlarla yaşamaya devam edildiğini ifade etti. Türkiye’nin kendine özgü bir dinamizmi olduğunu belirten Alkin, “Türkiye ekonomisi makro dengeleri açısından COVID-19 cari fazla veren bir ekonomiden çok ağır cari açığa ya da hiç üretim yapamaz hale gelerek çöküş tablosuna götürmedi. Türkiye’deki bir hacıyatmaz ekonomisi… Buradan ihracatçılar, imalat sanayi, ticaret ve üretim için her zaman yeni hikayeler çıkar” dedi. 

COVID-19 sonrası ölçek ekonomisi ve ortak satınalmalar çok konuşulacak

 

Yeni Normalde Lokomotif Sektörlerin Yerli ve Millileşmedeki Öncü Rolü

TÜSMOD – CPO Türkiye kapsamında gerçekleşen “Yeni Normalde Lokomotif Sektörlerin Yerli ve Millileşmedeki Öncü Rolü” konulu dijital konferansın açılış konuşmasını TÜSMOD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Hüryılmaz yaptı. Moderatörlüğünü Ekspoturk CEO’su B. Kemal Şahin ile Medipol Sağlık Grubu Satınalma ve Tedarik Grup Müdürü İsmail Hızlı’nın üstlendiği Konferansta konuşmacı olarak Abdi İbrahim Tedarik Zinciri ve Satınalma Direktörü Ufuk Güler, ASELSAN Sanayileşme ve Tedarik Direktörü Ali Rıza Kılıç, TÜLOMSAŞ Ar-Ge Dairesi Başkanı İbrahim Erşahin, Karel Bilgi ve İletişim Teknolojileri Mühendislik Direktörü Dr. Alper Sarıkan ve Jetract CEO’su Onurhan Öztürk yer aldı.

https://www.cpoturkiye.org/yerli-ve-milli-uretim-icin-ar-ge-ve-inovasyon-oldukca-onemli

 

 

 

İlgili Yazılar

CPO Kariyer Hikayeleri

Sektör duayenlerinin tecrübelerini aktardığı kariyer hikayeleri bu mesleğe gönül vermiş her meslektaşımız için ilham kaynağı olacak, farklı bir vizyon kazandıracaktır. CPO Türkiye, satınalma ve tedarik

Devamını oku »

Global CPO Olmak

Dinamik satın alma planlarına yönelmek ve doğru üretim planını yapmak nasıl mümkün olur? Stok kontrolü neder önemli? Gereksiz stokların finansal karşılığı ne? Stok fazlası kriz

Devamını oku »

Dijital Dönüşüm ve Getiri Analizi

işletmelerin süreçlerinde, iş modellerinde, müşteri ilişkilerinde ve tüm örgütsel işleyiş ve yapılarında yıkıcı değişikliklere yol açan dijital dönüşüm süreci büyük oranda başarı gösterdiğinde işletmelere yüksek

Devamını oku »
Shopping Basket
X
X