Tedarik zinciri ne kadar kırılgan? – CPO TURKİYE

Tedarik zinciri ne kadar kırılgan?

Tarihinde ilk kez bu kadar uzun süre kapalı kalan Süveyş Kanalı ve pandemi ile birlikte kapanan ya da yavaşlayan kara, hava ve deniz taşımacılığı gibi nedenlerle aksayan tedarik zinciri ve durma noktasına gelen üretimler için alternatif çözümler ne olacak? Kırılgan tedarik zincirine hangi ekonomiler ve sektörler ne kadar hazırlıklı?
24-26 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek CPO Türkiye’de üst üste yaşanan küresel krizlerle birlikte tedarik zincirinin kırılganlığı ve ne tür önlemlerle işletmelerin ve sektörlerin kendilerini koruma altına alabileceği konusu tartışılacak.

Pandeminin gerek ekonomik gerek sosyal hayatta tüm etkisini olabildiğince hissettirdiği 2020 yılına dünya ekonomisi ve küresel lojistik piyasası hazırlıksız yakalandı. Pandemi süreçlerinde kara, hava ve deniz yoluyla duran ya da aksayan tedarikler ile tarihinde ilk kez bu kadar uzun süre kapanan Süveyş Kanalı sorunu tedarik zinciri süreçlerini hükümetlerin odağına taşırken beraberinde küresel tedarik zincirinin ne kadar kırılgan olduğu sorusunu da akıllara getirdi. 24-26 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek CPO Türkiye’de üst üste yaşanan küresel krizlerle birlikte tedarik zincirinin kırılganlığı ve ne tür önlemlerle işletmelerin ve sektörlerin kendilerini koruma altına alabileceği konusu tartışılacak.
Satış ve operasyondan stratejik planlamaya, talep ve sipariş yönetiminden üretime, stok ve depo yönetiminden lojistik sürecine kadar tedarik zincirini düzenleyen yenilikçi satınalma ve tedarik uygulamaları CPO Türkiye’de masaya yatırılacak. KOBİ’ler ve satınalma üzerine vaka bazlı toplantılarının yanı sıra A’dan Z’ye satınalma yönetimi ve uygulamaları, hedef odaklı etkin satınalma, risk yönetimi, maksimum tedarikçi performansı ve yüksek kazanım için satınalma stratejileri gibi konuların da ele alınacağı CPO Türkiye’de aynı zamanda firmalar yeni nesil dijital fuar alanında markalarını konumlandırabilecek ve B2B görüşmeler yapabilecek.
Türkiye’nin lokomotif firmalarının CEO ve CPO yöneticilerini bir araya getiren CPO Türkiye Satınalma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi’nin ikincisi 24-26 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. TOBB işbirliği ve desteği ile daha da güçlenen CPO Türkiye, tüm satınalma ve tedarik yöneticilerini fiziki ve online modelden oluşan hibrit bir etkinlikte buluşturacak.

İlgili Yazılar

CPO Kariyer Hikayeleri

Sektör duayenlerinin tecrübelerini aktardığı kariyer hikayeleri bu mesleğe gönül vermiş her meslektaşımız için ilham kaynağı olacak, farklı bir vizyon kazandıracaktır. CPO Türkiye, satınalma ve tedarik

Devamını oku »

Global CPO Olmak

Dinamik satın alma planlarına yönelmek ve doğru üretim planını yapmak nasıl mümkün olur? Stok kontrolü neder önemli? Gereksiz stokların finansal karşılığı ne? Stok fazlası kriz

Devamını oku »

Dijital Dönüşüm ve Getiri Analizi

işletmelerin süreçlerinde, iş modellerinde, müşteri ilişkilerinde ve tüm örgütsel işleyiş ve yapılarında yıkıcı değişikliklere yol açan dijital dönüşüm süreci büyük oranda başarı gösterdiğinde işletmelere yüksek

Devamını oku »
Shopping Basket
X
X